Ile mamy miejsca na sejf oraz gdzie się ma on znaleźć?

Musimy przyznać, że sejfy i ich producenci nie przestają nas zaskakiwać. Ich wybór jest naprawdę spory. Jak się mamy wziąć za wybór idealnego dla siebie sejfu? Na pewno musimy wiedzieć ile mamy miejsca na sejf, czy też sejfy oraz gdzie się ma on znaleźć.

Rozmiar domowego sejfu musi zostać dostosowany do przechowywanych konkretnych przedmiotów oraz miejsca, w którym sejf ma zostać zainstalowany. Sejf może zostać wbudowany lub też po prostu postawiony. W domach się spotyka najczęściej wmurowany sejf. Taki rodzaj sejfu wymaga konkretnego projektu i czasami małego remontu, ponieważ jest on jednak wbudowany w ścianę. Możemy go także umieścić w swoim biurku, czy też w innym meblu.

Na pewno innym rodzajem jest sejf domowy wolnostojący, który jest najczęściej bardzo ciężki, aby uniemożliwić wyniesienie go przez chytrego złodzieja. Jeśli z kolei chodzi o gabaryty, to z reguły rozmiar sejfów się dzieli z uwagi na wysokość do 300 milimetrów, do 600 milimetrów, jak i powyżej 600 milimetrów.

Oczywiście warto także ustalić budżet, którym dysponujemy i który możemy przeznaczyć na zakup sejfu właśnie. Jest to dla nas bardzo ważne, aby nie zrujnować wielkości swoich oszczędności.