Akumulatory żelowe

Akumulatory żelowe, znane również jako akumulatory litowo-jonowe, to akumulatory, które zapewniają wysoką gęstość mocy, większe bezpieczeństwo i dłuższą żywotność.
Bateria litowo-jonowa to prawdopodobnie chemia baterii, o której ostatnio słyszałeś; znalazł zastosowanie w smartfonach, laptopach i innych gadżetach. Chociaż są obecnie najpopularniejszym typem baterii na rynku, wciąż można je ulepszyć.
Powodem, dla którego akumulatory żelowe są bardziej popularne niż Li-ion, jest ich niska waga i wysoka gęstość mocy. Mają też dobrą żywotność, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska. Mając na uwadze te czynniki, niektórzy producenci zaczęli rozważać zastąpienie technologii litowo-jonowej technologią żelową w przyszłych projektach, takich jak samochody elektryczne i osobiste transformatory do domó.
Technologia baterii jest skomercjalizowana od ponad wieku. Historia baterii sięga XIX wieku wraz z rozwojem ładowalnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Czasami naładowanie jednej baterii zajmuje 10 godzin.
Baterie żelowe to rodzaj ładowalnych ogniw litowo-jonowych, które działają w sposób podobny do tradycyjnych baterii galwanicznych z mokrymi ogniwami z roztworami elektrolitów płynów organicznych, znanych jako „elektrolity żelowe”. Akumulator żelowy składa się głównie z materiałów polimerowych, a nie z ciekłych metali, jak te stosowane w konwencjonalnych akumulatorach galwanicznych z ogniwami mokrymi; używają rozpuszczalników organicznych znanych jako
Akumulatory żelowe to akumulatory, które można ładować, umieszczając je w żelu. W porównaniu z tradycyjnymi bateriami dłużej zachowują swoją moc.
Akumulator żelowy ma ładunek ujemny. Dzięki temu bateria jest bardziej trwała i odporna na temperaturę, uwalniając konsumentów od częstych zmian baterii i marnowania pieniędzy na baterie zastępcze.
Firma, która opracowała baterię, twierdzi, że można ją umieścić w czymkolwiek – od telefonów i laptopów po samochody i roboty.